Kilka słów o warsztatach

Zapraszamy na warsztaty kreatywne w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie.
W poniedziałki z najmłodszą grupą “Chirurgia Zabawy” ćwiczymy nasze rączki i mózgi. Każde spotkanie to inna fascynująca przygoda w świat zmysłów. Twój szkrab oszaleje z radości podczas malowania kostkami lodu, zabawy piłeczkami, wykopywania skarbów i wielu innych wciągających zabaw. Malujemy, bawimy się masami plastycznymi, oddzielamy różne substancje, brudzimy się, wąchamy, dotykamy! A przy tym wszystkim “po cichu” rozwija się mózg… To taka nasza wspólna, mała tajemnica. (AKTUALNIE GRUPA ZAWIESZONA)

“Porodówka Pomysłów” to propozycja dla dzieci od 4 do 10 lat (realizowana w 2 różnych grupach wiekowych). Dobrze wiemy, że dzieci mają w sobie naturalną ciekawość i zdolność do niekonwencjonalnego myślenia. Rozbudzanie jej jest niezwykle istotne, ponieważ świat w jakim żyjemy nieustanne, bardzo dynamiczne ulega zmianom. Wymusza to konieczność szybkiego reagowania i dostosowywania się do okoliczności. Jest to klucz do sukcesu, który daje niesamowitą przewagę w dorosłym życiu.  Podczas warsztatów „Porodówka pomysłów” dzieci zachęcane są do tworzenia niekonwencjonalnych rozwiązań. Wszystkie działania mają formę zabaw i prac plastycznych dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Obowiązuje wspólnie stworzony regulamin, który pomaga zorganizować pracę oraz wytycza zasady funkcjonowania w minispołeczności uczestników warsztatów. Jednocześnie nie jest stosowany przymus względem dzieci np. jeśli zamiast planet ktoś chce rysować kwiatki to będzie miał taką możliwość. W pierwszym kwartalnym cyklu (październik – grudzień) polecimy w kosmos. Stworzymy plecaki odrzutowy, naprawimy statek kosmiczny, odkryjemy nowe gwiazdozbiory, nauczymy się dialektu marsjańskiego, stworzymy modelu Ziemi oraz olbrzymie dinozaury. W listopadzie podejmiemy zabawy symulujące dorosłe życie (sklep, prace domowe, sytuacje konfliktowe, negocjacje) włączymy w to elementy dramy z kreatywnym rozwiązywaniem problemów. W grudniu poćwiczymy podstawy ręcznego szycia, wykonamy aniołki oraz dekoracje z mas plastycznych.

Pracując z dziećmi i młodzieżą oraz rozmawiając z ich rodzicami niestety wyciągnęliśmy wnioski, że szczególnie w starszych klasach szkoły podstawowej dzieci są narażone na liczne czynniki stresowe oraz presję sprostania oczekiwaniom otoczenia. Zjawiska te wpływają na kształtowani się samooceny, samopoczucie oraz wyniki w nauce. Dodatkowe lekcje i liczne prace domowe często utrudniają rozwój zamiast go wspierać. Warsztaty kreatywne „Rozrusznik” są odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy szukają siebie pomimo zmęczenia i przytłaczającej liczby obowiązków. Tematy warsztatów są tak samo zmienne jak i ich uczestnicy. Każdy tydzień to nowy temat, atrakcyjny zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Aktywny wypoczynek, budowanie pewności siebie, wolność wyborów i swobodna atmosfera to określenia, które najlepiej charakteryzują te warsztaty. 
W pierwszym kwartalnym cyklu (październik-grudzień) planujemy wykonać wiele prac technicznych: elementy prac stolarskich, wykonywanie elementów wystroju wnętrza; prace z betonem – doniczki; przerabianie starych ubrań – szycie, malowanie. W listopadzie skupimy się na tematach związanych z przedsiębiorczością, finansami i ekonomią. Symulacyjne gry ekonomiczne. Kreatywne rozwiązywanie problemów i stawianie czoła wyzwaniom. W grudniu wykonamy lampiony i dekoracje, a także drobne przedmioty, które będą mogły posłużyć jako prezenty dla najbliższych. Na rzeczywistą realizację programu duży wpływ mają uczestnicy, którzy mogą współdecydować o kolejności realizacji tematów. 

AKTUALNOŚCI

Opłata za zajęcia w styczniu dla wszystkich grup wyniesie 30 zł (8.01 w związku z urlopem zajęcia się nie odbędą)

AKTUALNE GODZINY:
Rozrusznik poniedziałek 18:00-19:30.
Porodówka Pomysłów środa 4-7 lat 16:45-17:30.
Porodówka Pomysłów środa 7-10 lat 17:45 – 18:45.

Chirurgia Zabawy (1-3 lata poniedziałek) – grupa ZAWIESZONA w związku z małą liczbą uczestników

Porodówka Pomysłów 7-10 lat (środa) ZMIANA GODZINY Zajęcia będą odbywały się 15 min później, gdyż konieczna jest przerwa między grupami na sprzątnięcie sali. Zapraszamy 17:45-18:45

Zapisy

Chcesz zapisać dziecko na warsztaty? Uzupełnij arkusz zapisu dostępny TUTAJ.

Zapisy przyjmujemy na dany kwartał, wszystkie szczegóły znajdziesz w regulaminie TUTAJ. 

Zapisując się na dany kwartał zobowiązujesz się opłacić warsztaty za cały kwartał (płatności można dokonywać w miesięcznych ratach). Odstępstwem od reguły jest sytuacja, gdy uczestnik dołącza do grupy w trakcie trwania kwartału. Wówczas opłatę nalicza się na podstawie liczby zajęć pozostałych do końca kwartału.

Informacje o Przetwarzaniu Danych Osobowych – Klauzula informacyjna RODO.

Opłaty

Opłata za zajęcia to jedynie 10 zł pomnożone razy liczba zajęć w danym miesiącu. 
Wyliczenie kwot dla poszczególnych miesięcy znajduje się na końcu Regulaminu.

Wpłat należy dokonywać na nr konta:
Furtka Wyobraźni Katarzyna Jędrzejewska
86187010452083103567310001
lub osobiście u instruktora.

RABAT dla rodzeństw: drugie i kolejne dzieci uczęszczające na warsztaty organizowane przez Furtkę Wyobraźni  – 10%
RABAT dla osób uczęszczających na 2 rodzaje zajęć -10%
Maksymalny rabat -10% (szczegóły w Regulaminie).

Bezpłatne warsztaty pokazowe

Nie jesteś pewien czy Twojemu dziecku się spodoba?

WARSZTATY POKAZOWE 13.01.2020 17:45-18:45

We wrześniu, styczniu i kwietniu zapraszamy na bezpłatne warsztaty pokazowe. Jeśli miesiące te minęły, zapraszamy, przyjdź na najbliższe zajęcia bez żadnych zobowiązań (proszę wyślij wcześniej smsa lub zadzwoń, żebyśmy byli przygotowani na dodatkową osobę).

Warsztaty pokazowe są całkowicie bezpłatne i uczestnictwo w nich nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

Prosimy zgłaszać liczbę osób, abyśmy byli odpowiednio przygotowani. Wystarczy wysłać smsa na nr: 792759668
lub e-mail: furtkawyobrazni@gmail.com
Close Menu
×
×

Koszyk