Przy każdym rodzaju zajęć znajduje się oznaczenie rekomendowanego wieku uczestników
(zamalowane gwiazdki oznaczają kolejno: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII) oraz orientacyjny czas trwania zajęć.
Np. ostatnie trzy gwiazdki zamalowane – odpowiednie dla klas I-III, klas IV-VI i klas VII-VIII.

DOBRANA PARA

ok 50 min

Jak uniknąć pryskania owoców i warzyw? Wystarczy dobrze dobrać je w pary!
Nauczymy się zakładać grządkę permakulturową. Dowiemy się jak pozorny nieład
może stać się przewagą. Czym jest kompost i jaką rolę pełnią dżdżownice.
Czy pielić grządki i jak dobierać rośliny. Na zakończenie każdy ozdobi doniczkę,  którą zabierze do domu i zasieje w niej roślinę. Dodatkowo uczestnicy zajęć zabierają do domu karty pracy, które uzupełnili w czasie zajęć.

CO ZE MNIE WYROŚNIE

ok 45 min

Czy ryż rośnie w Polsce? Co to proso? Czy ta fasolka jest magiczna? Na te i wiele innych pytań poznasz odpowiedź w czasie warsztatów. Poznamy rośliny z których pochodzą nasiona. Zastanowimy się gdzie rosną i jak je można zjeść. Wykonamy obrazki wyklejane z nasion.

MLEKO Z KARTONU

ok 90 min

Skąd jest mleko? – z kartonu. Zwiedzimy gospodarstwo mleczarskie. Poznamy różnice między rolnictwem intensywnym i ekstensywnym oraz ekologicznym. Nauczymy się odróżniać kupowane produkty. Poznamy eko – znaki oraz oznaczenia producentów jajek. Dowiemy się jak zrobić masło i ser, jak upiec chleb. Wspólnie wytworzymy podstawowe produkty, których nie mogło zabraknąć w gospodarstwie. Poznamy także bardziej i mniej znane owoce, warzywa i kasze. Co kiedyś jedzono? Czy jedzenie dawniej było zdrowsze? Wszyscy uczestnicy otrzymają mini książkę z przepisami, którą zabiorą do domu.

Close Menu
×
×

Koszyk