Przy każdym rodzaju zajęć znajduje się oznaczenie rekomendowanego wieku uczestników
(zamalowane gwiazdki oznaczają kolejno: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII) oraz orientacyjny czas trwania zajęć.
Np. ostatnie dwie gwiazdki zamalowane – odpowiednie dla klas IV-VI i klas VII-VIII.

BIONIKA

ok 45-60 min

Przyjrzymy się różnym wynalazkom oraz zastosowanym w nich technologiom. Co wspólnego mają “noski” klonu z helikopterem? Co łączy zimorodka i super szybki pociąg. Co robi plaster miodu  w szpitalu? Jak niezwykły świat przyrody wzbogaca technologię i rozwiązuje poważne problemy. Skonstruujemy maszyny latające, które uczestnicy zabiorą do domu.

KREATYWNE WYNALAZKI

ok 45 min

Jak w niebanalny sposób rozwiązać nietypowe problemy? Nauczymy się współdziałać w grupie. Wykorzystywać burze mózgów. Przenosić teorię na praktykę.  Wszystkie rozwiązania, które nie są zabronione, są dozwolone. Jak zbudować super wytrzymałą konstrukcję? Jak uchronić jajko przed stłuczeniem? Uruchomimy nasze pokłady kreatywności, oraz dokonamy oceny powstałych rozwiązań.

SAM STWÓRZ CIEKAWE ZABAWKI

ok 45 min

Poznamy zabawki, którymi bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Zabawki, które robili sami z łatwo dostępnych przedmiotów. Sznurków, gumek, drewna, pinesek. Czy stare zabawki są nudniejsze od tych ze sklepu, czy nas zaskoczą? Uczestnicy zabiorą ze sobą do domu zabawki, które wykonają.

Close Menu
×
×

Koszyk