Przy każdym rodzaju zajęć znajduje się oznaczenie rekomendowanego wieku uczestników
(zamalowane gwiazdki oznaczają kolejno: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII) oraz orientacyjny czas trwania zajęć.
Np. pierwsze dwie gwiazdki zamalowane – odpowiednie dla przedszkoli i klas I-III.

MALOWANIE NA DREWNIE

ok 45 min

Pobawimy się w detektywów i spróbujemy odkryć tajemnicę Mona Lisy,
Damy z Gronostajem i Chłopca z Fajum. Co ich łączy? Przykłady sztuki dawnej w formie zabawy. Wspólne malowanie dużych kolorowanek ze znanymi obrazami.  Wskazówki dotyczące łączenia kolorów i techniki malarskiej. Każdy z uczestników pomaluje swój obrazek na drewnie.

ZAGINIONE DZIEŁA SZTUKI I ICH NIEZWYKŁE HISTORIE

ok 45 min

Udamy się w pogoń za największymi złodziejami sztuki. Przeprowadzimy dochodzenie i schwytamy złoczyńców. Poznamy historię największych, najdziwniejszych i najzuchwalszych kradzieży. Dowiemy się jak udowodnić i odzyskać własność. Na zakończenie, każdy z uczestników wykona pracę plastyczną, którą oznaczy w wybrany sposób.

HISTORIA SZTUKI NA WESOŁO

każde spotkanie po 45 min

Cykl warsztatów obejmujący najważniejsze epoki oraz style. Wszystko w „lekko strawnej” formie. Poznamy wielkich artystów o raz ich najznamienitsze dzieła. Być może niektóre z nich nawet do nas przemówią i opowiedzą o sobie. Gdy wczujemy się w epokę: pędzle, narzędzia w dłoń! Zaszyjemy się w jaskiniach, pomalujemy wazy, zbudujemy katedrę. Będziemy malować, rzeźbić, kleić!

Close Menu
×
×

Koszyk